Jak správně zabalit a odeslat zásilku: Krok za krokem.
Zabalit zásilku může znít jako rutinní úkol, ale správné balení je důležité, aby se obsah dostal k adresátovi v bezpečí a nepoškozený. V tomto článku se podíváme na důležité kroky a tipy, jak správně zabalit balíček, a zajistit tak jeho bezpečné doručení.
1. Výběr vhodného obalu
Prvním krokem při balení zásilky je vybrat vhodný obal. Záleží na velikosti a povaze obsahu balíčku. Pro menší předměty lze využít obálku s bublinkovou fólií. Plastové obálky jsou zase vhodné pro zasílání měkkého zboží, jako například oblečení apod. Na větší a křehčí předměty je vhodné použít pevnější krabici. V závislosti na velikosti předmětů by krabice neměla být příliš velká, ale ani příliš malá.
2. Zabezpečení obsahu
Důležité je zabezpečit obsah balíčku tak, aby přeprava nezpůsobila jeho poškození. Použijte vhodné materiály na vyplnění mezer v krabici, jako například naší kartonovou střiž, mačkaný papír, flopak, pěnifix, vzduchové polštářky nebo bublinkovou fólii. Zajistěte, aby předměty v balíčku nebyly volně pohyblivé.
3. Izolace předmětů
Pokud v jedné zásilce odesíláte více předmětů, které by mohly poškodit ostatní v případě jejich pohybu či nárazu, izolujte je. Použijte například bublinkovou fólii (na drobnější předměty se hodí naše sáčky z bublinkové fólie) pěnifix nebo polystyrenové vložky pro oddělení křehkých předmětů od sebe i od stěn krabice.
4. Správné uzavření
Ujistěte se, že krabice je správně uzavřená. Použijte pevnou lepicí pásku, streč fólii, vázací pásku nebo jiný vhodný způsob uzavření, abyste minimalizovali riziko otevření balíčku během přepravy.
5. Správné označení
Nezapomeňte na správné označení balíčku. Napište čitelně a srozumitelně adresu příjemce a své kontaktní údaje jako odesílatel.
Pokud balíček obsahuje křehké a jinak zranitelné předměty, je dobré krabici označit štítky se symboly upozorňující na jejich povahu. Například můžete použít symbol sklenice pro označení křehkého obsahu. Tímto způsobem budou pracovníci přepravní společnosti informováni o tom, jak s balíčkem zacházet.
6. Zajištění bezpečnosti přepravy
Při předání balíčku přepravní společnosti se ujistěte, že je balíček řádně zabalen a připraven k přepravě. Mějte na paměti, že přepravní společnost bude s balíčkem manipulovat, takže je důležité zajistit, aby byl samotný balíček i jeho obsah dostatečně chráněn a důkladně zabalen.
7. Zaznamenání informací o balíčku
Nezapomeňte si uchovat veškeré informace a doklady o balíčku. Udělejte si fotku balíčku před odesláním a pořiďte si kopii potvrzení o odeslání. Tyto informace mohou být užitečné v případě, že se s balíčkem něco stane během přepravy.
8. Sledování balíčku
Mnoho přepravních společností nabízí možnost sledování balíčku online. Využijte tuto službu, abyste mohli sledovat pohyb vašeho balíčku a věděli, kdy dorazí k adresátovi. Tímto způsobem budete mít přehled o stavu doručení a budete moci případně reagovat na nečekané situace.
Na závěr
Správné zabalení balíčku je klíčové pro jeho bezpečnou přepravu a doručení. Použitím vhodného obalu, zabezpečením obsahu, izolací křehkých předmětů a správným označením můžete minimalizovat riziko poškození během přepravy. Nezapomeňte také sledovat balíček a uchovávat důležité informace. S těmito tipy se stanete zkušeným balíčkářem, který může s důvěrou posílat balíčky kamkoli.
Podívejte se na náš CRASH test balíčku s křehkým zbožím. Jak to asi dopadlo?
Do našeho CRASH testu jsme použili tyto položky z našeho sortimentu:
- Použitá krabice – 375x280x190 mm „5“
- Pěnifix – 340×520 mm; 280×340 mm
- Lepicí páska RECYKLBOX
- + dvě sklenky z naší kuchyňky 😀
Celkové náklady na zabalení jednoho balíčku
Použitá krabice cca 4,60 Kč
Lepicí páska 27,60 Kč – odvinuty byly 2m = cca 0,80 Kč
Pěnifix – použito bylo cca 10 kusů = cca 7 Kč
Celkem: cca 12,40 Kč